Akıntıya Karşı - Aziz Nesin Belgeseli 19.00 TL
Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle
Akıntıya Karşı - Aziz Nesin Belgeseli Ethem Özgüven Belgesel, Ocak 2015

"Bu belgesel film, Aziz Nesin`i tanıtmayı ve onun savunduğu değerleri tartışmayı amaçlıyor. Film ismini; her zaman için ilkelerini koruyabilmiş, bu inadı ve öncülüğü yüzünden sadece düşmanları tarafından değil, yakınındaki insanlar tarafından da yalnız bırakılmış, çoğu zaman `onlara rağmen` adım atmayı tercih edebilmiş Aziz Nesin`in mücadelesinden ve karakterinden almaktadır. Belgesel ile Aziz Nesin bir bütün olarak tartışılmaya ve anlatılmaya çalışılmıştır.

 

"Akıntıya Karşı"nın çocukluk konulu ilk bölümünde Aziz Nesin`in ailesi, çocukluğunda önemli yeri olan yakınları, adadaki yaşamı, kaygıları, hayalleri anlatılıyor. Savaş yıllarının ve savaş sonrasının sıkıntıları içerisinde büyüyen Aziz Nesin`in "hafız" olan babası, kendisine Fransızca ve yüksek matematik dersleri veren Kadiri dervişi Galip Amca`sı, babasını "öldü" göstererek Darüşşafaka` ya kayıt oluşu bu bölümün alt başlıkları

 

İkinci bölümde; Oğuz Aral, Vedat Türkali, Tarık Akan, Zeynep Oral, Ali Nesin, Barış Pirhasan, Lütfi Kaleli, Müjdat Gezen, Aydın Engin, Demirtaş Ceyhun, Vakıf çocukları ve çalışanlarının röportajları, Aziz Nesin`i, farklı bakışlardan ve farklı hikayelerle çıkarıyor bu kez de karşımıza. 46 dakikalık filmde Aziz Nesin`i; anlatılan anekdotlar, anılar, farklı görüntü ve fotoğrafları ile bir kez daha tanıma fırsatını buluyorsunuz.

Akıntıya Karşı Aziz Nesin belgeseli 2003`te Ulusal Kısa Film Festivali Jüri Özel Ödülü almıştır."


Örnek Sayfalar

Kitap Ebatı & Özellikleri

Yayın Kodu
997
Adı
Akıntıya Karşı - Aziz Nesin Belgeseli
Yazar
Ethem Özgüven
Sayfa Sayısı
1
Ebat
14X12,5 cm
Kapak
Sert Kapak
Baskı
2013 - Ocak 2015 tarihleri arasında 1 baskı, 7000 kitap.

İlgilenecebileceğiniz Kitaplar