Matematik ve Gerçek Ali Nesin Matematik, Popüler Mat. Ağustos 2016

 "Ali Nesin, elinizdeki Matematik ve Gerçek derlemesini, ""Ben matematikten anlamam ama yine de matematik nedir ne değildir öğrenmek istiyorum,"" diyenler için hazırladığını söylüyor.

""Bu kitapta, matematikle gerçek, soyutla somut, teoriyle pratik, doğruyla kanıtlanabilirlîk arasındaki ilişkiyi, sonsuzluk kavramının getirdiği sorunları, var olmanın anlamını ve matematiğin sınırlarını irdeleyen, dolayısıyla kaçınılmaz olarak felsefi tadı olan matematiksel yazıları bulacaksınız.

Yazıların düzeyi genellikle (her zaman değil ama) sayfa sayısıyla birlikte artacak ve kitap giderek matematikselleşecektir. Okur, ilk okuyuşta anlayamadığı yazıları daha sonra geri dönmek üzere atlayabilir.

Matematiksel düzeyi fazla yükseltmemek için konunun hakettiği derinliğe inmedim. Matematiksel olarak daha derin ve daha doyurucu yazıları, ‘Kümeler Kuramı‘ ve ‘Sayıların İnşası‘ adlı kitaplarımda bulabilirsiniz.""

Ali Nesin‘in bu tematik derlemesinde yukarıda belirttiği çerçeveye uygun, diğer kitaplarına dağılmış haldeki yazılarını topluca bulabileceksiniz."


Örnek Sayfalar

Kitap Ebatı & Özellikleri

Yayın Kodu
83
Adı
Matematik ve Gerçek
Yazar
Ali Nesin
Sayfa Sayısı
216
Ebat
16x23 cm
Kapak
Yumuşak Kapak
Kağıt
2. hamur 60
ISBN
978-605-5794-07-1
Baskı
2009 - Ağustos 2016 tarihleri arasında 9 baskı, 9500 kitap.

İlgilenecebileceğiniz Kitaplar