Sporcu Milletiz Vesselam 21.30 TL
Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle
Sporcu Milletiz Vesselam Aziz Nesin Yazılar, Agustos2018

Aziz Nesin, bu kez yeşil sahaların ve er meydanının tozunu attırıyor. 

Sporcu Milletiz Vesselam, Aziz Nesin`in futbol ve güreş yazılarını ilk kez kitap olarak okurla buluşturuyor. Nesin`in sonradan bir özdeyiş haline gelen "Ne Sağcıyız Ne Solcu, Futbolcuyuz Futbolcu!" altbaşlığıyla çıkardığı Zübük gazetesinden seçilmiş yazılarını, futbolla ilgili anılarıyla öykülerini kitabın "Futbolcuyuz Futbolcu" bölümünde bulacaksınız.

Futbol curcunasına keskin eleştiri okları yönelten Nesin için güreşin yeri ayrı. Gençliğinde mindere çıkmış olan yazar, gazeteci olarak birkaç kez katıldığı Kırkpınar güreşlerini coşku ve hayranlıkla, tabii ki aksaklıklarını da ortaya koyarak ele alıyor. Yine Akşam`da, 1959 ve 1964`te yayımlanmış yazılar, sporun yanında sosyal ve siyasal gözlem, eleştiri ve göndermelerle dolu. Nesin`in, bireysel mücadele sporları içinde en soylusu, en yiğitçesi dediği yağlı güreş üzerine yazdığı Kırkpınar yazılarıyla, güreşle ilgili anıları ve öyküleri "Buyrun Er Meydanına" başlıklı bölümde yer alıyor.

Sporcu Milletiz Vesselam`da Aziz Nesin`in spora geniş bir çerçeveden bakan, keyifli ve şaşırtıcı saptamalarla dolu yorumlarını, anı ve öykülerini okuyacaksınız.

 

Örnek Sayfalar

Kitap Ebatı & Özellikleri

Yayın Kodu
168
Adı
Sporcu Milletiz Vesselam
Yazar
Aziz Nesin
Yayıma Hazırlayan
Esin Pervane - Salih Bora
Sayfa Sayısı
240
Ebat
13x19,5 cm
Kapak
Yumuşak Kapak
Kağıt
2. hamur 60 gr
ISBN
978-605-5794-54-5
Baskı
2012 - Agustos2018 tarihleri arasında 4 baskı, 9000 kitap.

İlgilenecebileceğiniz Kitaplar